Suzanna Gelinlik

Uzaktan Provasız Gelinlik Dikim

Uzaktan provasız ölçülerinize göre gelinlik dikim tasarım çalışmalarımız mevcuttur.

https://www.adanagelinlik.com/

Gelinliğinizin üzerinize oturması ve rahat olabilmesi için ölçülerinizi aşağıda gösterildiği şekilde almanız gerekmektedir.
Şayet ölçülerinizi tam olarak alabileceğinizden emin değilseniz yakınınızda bulunan ve bunu yapabilecek birine yada herhangi bir terziye aldırmanız doğru olacaktır.
Bu noktada aklınızda herhangi bir tereddüt oluşursa bizi telefonla arayarak  görüşebilir bilgi alabilirsiniz.

Gelinlik ve abiye kıyafetlerde ölçü alınırken, mezuranın ölçülen yeri ve en yüksek bulunduğu noktayı tam sarması, bol ve çok sıkı olmaması gereklidir.

1. Göğüs: Gelinliğin vücudunuza oturması için en önemli ölçü göğüs ölçüsüdür.
Mezurayı koltuk altına yerleştirin ve sırttan öne doğru ancak göğüs ucundan geçecek şekilde bedenin göğüs kısmındaki en geniş yerini çevreleyerek ölçülür.

2. Bel: Gelinliğinizin belinizi sarması için; doğal bel çizgisini yani vücudun bel kısmındaki en ince yerini çevreleyecek şekilde mezurayı sıkmadan rahat bırakarak beline sararak ölçülür.

3. Basen: Kabarık etekli gelinlik modellerinde basen ölçüsüne gerek yoktur. Mezurayı belin altı ve bacakların üst kısmı arasında kalan basen bölgesinden yani kalça hizasındaki vücudun en geniş yerine sararak ölçülür.

4. Etek Boyu: Gelinlik etek boyu ölçüsü alınırken gelinin düğün günü kullanacağı ayakkabısı ayağında olmalıdır. Aksi durumda hatalı ölçü alınır.

olcusuzannamoda

Normal Eteklerde (Dar Etekli, Balık modeli Gelinlik veya Gece Elbiselerinin etek boyları için), belden etek ucuna doğru (yere doğru), mezuranın bir ucu belinde, diğer ucu yerde ayak ucundan 25 cm ileriye yerleştirildiğindeki ölçüdür.

Geniş Eteklerde (Kabarık Etekli Gelinlikler ve ya Nişanlık modelleri etek boyları için), belden etek ucuna doğru (yere doğru), mezuranın bir ucu belinde, diğer ucu yerde ayak ucundan 40 cm ileriye yerleştirildiğindeki ölçüdür.

5. Göğüs Yüksekliği: Omuzdan göğse alınır. Omuzda sütyen askısının geldiği yerden göğüs ucuna olan mesafe

6. Göğüs Arası: İki göğüs ucu arasındaki mesafedir.

7. Ön Beden Uzunluğu: Gelinlik modelinin beden uzunluğuna bağlı olarak değişir.

Kısa Beden için: Omuzda sütyen askısının geldiği yerden bele doğru belden 5 cm aşağısı.

Normal Beden için: Omuzda sütyen askısının geldiği yerden bele doğru belden 13 cm aşağısı.

Uzun Beden için: Omuzda sütyen askısının geldiği yerden bele doğru belden 21 cm aşağısı.

Çok Uzun Beden için: Omuzda sütyen askısının geldiği yerden bele doğru belden 29.5 cm aşağısı.

8. Arka Beden Uzunluğu: Boynun hemen altından başlayıp bel hizasına kadar olan bölümdür, ön beden uzunluğunun vücudun arka kısmındaki aynı hizasının ölçüsüdür.

9. Omuz: Sırt genişliği ölçüsüdür. Arka omuzdan ölçülür, omuzların, yanlardan, en uç noktalarından itibaren sırtın alt kısmına ve kolların üzerine kaçmadan ölçülmesi ile bulunur. Mezura düz tutulmalıdır.

10. Kol Boyu: Kol hafif kırılarak (yarım değil) yani el kalça hizasında avuç içleri kalçanın yanında dirsek hafif dışarıda pozisyondayken omuzdan bileğe kadar olan ölçüdür. (Kolsuz, Straplez gelinlikler de kol boyu ölçmenize gerek yoktur.)

11. Pazu: Kolun omuzla dirsek arasındaki en geniş yerinin ölçüsüdür.

12. Boyun: Mezurayla çepe çevre boynun etrafını sararak alınır.

13. Bilek: Kol ile elin birleştiği yerin ölçüsüdür.

ve 7 numaralı maddeler yani Gelinliğinizin ön beden uzunluğu ve gelinliğinizin etek boyu uzunluğu birbirine bağlı iki değişkendir. Biri artarsa diğeri azalır. Yani ön beden uzunluğunun bittiği yerden etek boyu uzunluğu başlar.

Moda evimizde Yurt içi ve Yurt dışı uzaktan dikim hizmetimiz vardır.

SUZANNA  MODA  / Zerafetin  Adresi.